FAQ - odpovede na najčastejšie otázky

1. Čo je to dopyt?

Dopyt je určitá potreba užívateľa kúpiť tovar alebo služby. Zákazník si zadá zdarma dopyt. AAADOPYT.SK rozošle dopyt vhodným dodávateľom a dodávatelia zasielajú odpovedajúce ponuky priamo zákazníkovi. Dopyt môže zadať súkromná osoba alebo firma.

2. Čo je to verejná zákazka?

Verejné zákazky sú zákazky od verejných subjektov, ktorými sú štát, obec, samosprávny celok a organizácie nimi založené, a taktiež ďalšie subjekty, ktoré hospodária s peniazmi alebo hodnotami pochádzajúcimi z daní, alebo z iných zdrojov verejného bohatstva (napr. fondy).

3. Ako získam kontakt na dopytujúceho?

Kontakt na dopytujúceho môže získať len registrovaný dodávateľ, ktorý má zaplatenú službu „Kontakty na dopytujúcich“. K odberu dopytov sa registrujte ako dodávateľ, pokiaľ ste už registrovaní, môžete si službu Kontakty na dopytujúcich objednať už od 79 €. Viac ako 90 % dopytov je telefonicky overených.

4. Ako môžem zadať nový dopyt?

Dopyt môžete zadať jednoducho a celkom zdarma cez dopytový formulár. Na každý dopyt Vám nájdeme vhodného dodávateľa. Zadajte svoj dopyt a ušetrite desiatky percent z bežnej ceny.

5. Existujú nejaké obmedzenia?

Ako registrovaný dodávateľ môžete dostávať dopyty na svoj e-mail až z 12 odborov a máte možnosť zobraziť až 30 kontaktov na dopytujúcich za posledných 48 hodín. Limit platí len na zobrazenie kontaktov na našich stránkach www.aaadopyt.sk, neplatí na kontakty, ktoré Vám prídu na e-mail. Pokiaľ potrebujete navýšiť limit, kontaktujte nás.

6. Aké sú ceny služieb?

Zadanie dopytu a základná registrácia dodávateľacelkom zdarma. Kontakty na dopytujúcich, verejné zákazky podlimitné, podprahové a zákazky s nízkou hodnotou a firemný zápis PROFI sú platenou službou, viac viď. cenník služieb.

7. Platia sa z uzavretých obchodov nejaké provízie?

Provízie ani iné poplatky sa z uzavretých obchodov neplatia. Za služby sa platí len paušálny poplatok za obdobie 6, 12 alebo 24 mesiacov. Viac informácii o cenách viď. cenník.

8. Stratil som heslo, čo mám robiť?

Napíšte nám na info@aaadopyt.sk o heslo, ktoré Vám zašleme na Váš e-mail alebo si heslo môžete nechať zaslať.

9. Ako mám aktualizovať údaje o firme?

Prihláste sa pod svojimi prihlasovacími údajmi. Svoje firemné údaje môžete editovať v nastavení -> Editovať firemné údaje.

10. Ako funguje dopytový systém www.aaadopyt.sk?

Dopytujúci vloží zdarma svoj dopyt na tovar alebo služby zo všetkých možných odborov a z celej SR. Naši pracovníci ho skontrolujú, upravia do prehľadného formátu a telefonicky skontrolujú, prípadne doplnia informácie k dopytu. Telefonicky overíme viac ako 90% dopytov. Dopyty sú súkromného i firemného charakteru.

11. Ako zruším zasielanie dopytov?

Pokiaľ si prajete zrušiť zasielanie dopytov, zašlite Vašu požiadavku e-mailom na info@aaadopyt.sk. Prípadne máte možnosť zrušiť zasielanie dopytov po prihlásení, kde v menu nastavenia kategórií odstránite všetky kategórie k zasielaniu.

12. Aký je rozdiel medzi dopytom a verejnou zákazkou?

Verejné zákazky rozdeľujeme na verejné zákazky podlimitné, podprahové a zákazky s nízkou hodnotou, ktoré sú platené rovnako ako služba zasielania dopytov i s kontaktnými údajmi na zadávateľa. Všetky verejné zákazky v našej unikátnej databáze sú rozosielané do 2 pracovných dní od zverejnenia zadávateľom. Viac o verejných zákazkách.

13. Ako si nastavím kategórie pre zasielanie dopytov?

Prihláste sa do systému ako dodávateľ, nastavenie zasielania dopytov nájdete v sekcii „Nastavenie“. Veľmi radi Vám s nastavením pomôžeme tiež priamo na našej zákazníckej linke (+421) 248 238 318 alebo nám môžete poslať dotaz a my Vám pripravíme nastavenie priamo pre Vašu spoločnosť.

14. Sponzorovaný odkaz

Najčastejšie kladené dotazy

Videoukážka

VideoukázkaZadajte dopyt

Nápoveda k vyhľadávaniu:

  • Do vyhľadávacieho poľa hore zadajte hľadaný text, číslo dopytu, číslo verejnej zákazky alebo názov firmy, prípadne ponechajte pole prázdne

Rozšírené vyhľadávanie:
  • Zároveň môžete upresniť vyhľadávanie pomocou odboru a kraja

  • Potom stlačte tlačidlo Hľadať alebo tlačidlo s ikonou Lupy